Meteoroloji tam 44 şehir için uyarı yaptı: Kuvvetli yağmur, sel, doluş, hortum!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava tahmin raporunu açıkladı. Buna göre yurdun büyük bölümünde yağmur bekleniyor

Meteoroloji tam 44 şehir için uyarı yaptı: Kuvvetli yağmur, sel, doluş, hortum!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava tahmin raporuna göre tam 44 ilde kuvvetli yağmur bekleniyor.

Yapılan açıklamada “Yapılan son değerlendirmelere göre; Trakya ile Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Batı Karadeniz için yapılan açıklamada ise, “Bölgede beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu çevrelerinde 17.10.2021 Pazar sabah saatlerinden itibaren 18.10.2021 Pazartesi sabah saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Sel, su baskını, yıldırım, yerel kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

Meteoroloji’ye göre sağanak yağış beklenen iller şunlar:

İstanbul, Ankara, Erzincan, Tekirdağ, Giresun, Ardahan, Zonguldak, Artvin, Rize, Bayburt, Gümüşhane, Trabzon,  Ordu, Tokat, Samsun, Sakarya, Kütahya, Amasya, Çorum, Kilis, Hatay, Osmaniye, Adana, Sinop, Yozgat, Bursa, Çankırı, Kırıkkale, Bartın, Karabük, Bolu, Düzce,  Bilecik, Eskişehir, Kocaeli, Yalova, Uşak, İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Kastamonu Kırklareli ve Manisa

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2021, 07:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER