Meteoroloji uyardı! 3 gün boyunca devam edecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan tahminlere güne, yurdun büyük kısmı 3 gün boyunca sağanak yağmur ve fırtınanın etkisinde kalacak.

Meteoroloji uyardı! 3 gün boyunca devam edecek

Meteoroloji, yeni haftanın hava durumu tahmin raporunu yayınladı. Rapora göre, yurdun büyük çoğunluğunda yağmur ve fırtına etkisini gösterecek.

Yurdun kuzey batısını komple etkileyecek sağanak yağışlar Marmara Bölgesi’nin tamamını, Ege Bölgesi’nin kuzey kısmını, İç Anadolu Bölgesi’nin önemli bölümünü etkileyecek.

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara ve Batı Karadeniz ile İzmir, Manisa, Çankırı ve Samsun çevrelerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır.

Marmara, Ege, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2022, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER