Meteorolojiden önemli uyarı: 24 şehirde sağanak uyarısı, sel tehlikesi var

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, pazar günü 24 kent için yağış uyarısında bulundu. Yağışların gece saatlerinde İstanbul, Marmara'nın kuzeyi ve Ankara çevresinde etkili olması bekleniyor.

Meteorolojiden önemli uyarı: 24 şehirde sağanak uyarısı, sel tehlikesi var

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Adana’nın kuzey ve doğusu, Osmaniye, Hatay kıyıları, Artvin, Erzurum’un kuzeyi ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Marmara’nın kuzeyi ve Ankara çevreleri ile yarın zamanla Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

İstanbul’da havanın parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların bu gece saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER