Metro turizm yine şaşırtmadı: Krizi fırsata çevirdi!

Yurt dışından geldikten sonra iki hafta boyunca karantina altında tutulan vatandaşların karantina süreleri doldu. Metro turizm, kaldıkları yurtlardan tahliye edilen vatandaşlardan normalin iki katı bilet ücreti aldı

Metro turizm yine şaşırtmadı: Krizi fırsata çevirdi!

Yurt dışından geldikten sonra 14 günlük karantina için yurtlara yerleştirilen vatandaşların karantina süreleri geçtiğimiz gün sona ermişti. Tahliye sırasında servislerle Metro Turizm'in Samandıra'daki tesisine götürülen vatandaşlardan normalin iki katı bilet ücreti alındı.

Yolcular mecbur bırakıldı

Yurtlardan tahliye edilen vatandaşlar, bir planlama olmadığını kalabalık servislerle seyahat ettiklerini ve Metro Turizm’e mecbur bırakıldıklarını söyledi. Ayrıca yolcuların çoğunda maske, eldiven gibi koruma olmaması da dikkat çekti.

'Evet' diyenleri ücretsiz taşımıştı

İstanbul'dan Ankara'ya gidiş için 175 TL, İzmir için 250 TL'ye bilet satan Metro Turizm’de yolculara 360 TL’yi bulan biletler kesildiği ortaya çıktı.

Metro Turizm'in patronu Galip Öztürk geçtiğimiz yıllarda Twitter'dan yaptığı açıklamada, referandumda 'Evet' diyenlerin ücret alınmadan taşınacağını duyurmuş ve büyük tepki toplamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER