MHP'den Ahmet Davutoğlu'nun Partisi İle İlgili Açıklama!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi için birtakım açıklamalarda bulundu

MHP'den Ahmet Davutoğlu'nun Partisi İle İlgili Açıklama!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi için birtakım açıklamalarda bulundu. 

Yalçın, "Uluslararası aktörler kendilerine yeni piyonlar, yeni maşalar, bendeler ve taşeronlar bulmuş, günün dinamiklerine uygun cambazlar yetiştirerek bellerine ip bağlamıştır. Sahneye yeni partiler, yeni oluşumlar çıkmaya başlamış, kendilerinde 'gelecek' vehmeden birtakım yalancı pehlivanlar 'yapraktan kispetler' giyinmeye başlamıştır. Pensilvanya'dan esen rüzgarların kaldırdığı yapraklar, topraklarımızda esen Cumhur İttifakı fırtınasının önünde sürüklenip savrulacaktır" dedi.

'MİLLET ETKİSİZ HALE GETİRECEKTİR'

"Geçmişte sayısız örneği görülmüştür, millet ana gövdeden kopan dalları odun niyetine sobaya doldurmuş, serseri rüzgarların savurduğu yaprakları da faraşa doldurup çöpe atmıştır" diyen Yalçın, "Atalarından miras kalan kültür ve medeniyet birikiminin ufkunda, ülkesinin güneş gibi yükselişine ve geleceğine göz dikenleri, Türkiye'nin büyük yürüyüşünü durdurmak isteyenleri, bizzat millet etkisiz hale getirecektir. Milletimiz, kendi kaderinin havada uçuşan yapraklarla aynı akıbete uğramasına geçmişte izin vermemiştir, bugün de gelecekte de vermeyecektir" diye belirtti.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2019, 23:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER