MHP Lideri Bahçeli'den flaş açıklamalar: Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı olmasını istediği kişiyi açıkladı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, oy oranlarının düşük çıktığı anketlere tepki gösterdi. Bunları 'sahte' ve 'düzmece' olarak tanımlayan Bahçeli, "Alayı birden üzerimize gelsinler, hepsi ayaklarımızın altında paspastır" dedi.

MHP Lideri Bahçeli'den flaş açıklamalar: Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı olmasını istediği kişiyi açıkladı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

- Milliyetçi Hareket Partisi'nin muazzez siyasetini yüksünmeden ve 'öf' bile demeden aktarıyoruz. Hiçbir insanımızı dışlamıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bütün imkanlarımızı seferber ederek, geceyi gündüze katarak 2023 yılında yapılacak seçimlere hazırlanıyoruz. 

 2023 yılında müstesna bir demokrasi şöleni, muhteşem bir cumhuriyet zaferi, cumhuriyetin ikinci yüzyılına girişinin ilk adımı coşkuyla kutlanacak. Şurası kesindir ki; 'yarın elbet bizim, elbet bizimdir.' Kısır gündemlere sıkışmıyoruz, algı operasyonlarına bakmıyoruz, siyaset cambazlarına aldırmıyoruz, ters propagandalara aldanmıyoruz, sahte ve düzmece anketlere hiç takılmıyoruz. MHP'nin oy oranlarını düşük gösterenlere, siyasetimizi küçümseme hayasızlığına düşenlere diyoruz ki; 'Sizler bizi yok sayacaksanız, biz daha çok var olacağız.' Sizler bizi hafife alacaksınız, günü geldiğinde ağırlığımız altında ezilmekten kurtulamayacaksınız. Anketler partimizi ha yükseğe çıkarmış, ha dibe çekmiş hiç ama hiç önemli değil. Ellerinden ne geliyorsa onu yapsınlar. Anketle doğmadık ki anketle ölelim. Dava ve siyasi mücadelemizi kundaklamak için ellerini ovuşturanlara Türk milleti günlerini gösterecek, bunları rezil edecektir.

- Cumhur, MHP'yi mükafatlandıracak ve layık olduğu zirveye taşıyacaktır. Cumhur, başkanını seçecek ve o da Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacaktır.

- Bizim durmamız demek Türklüğün susması demektir. Bizi durduracaklarmış, bizim durmamız demek tarihin sessizliğe gömülmesi demektir. MHP, önüne bakıyor mücadelesine odaklanıyor, Cumhur İttifakı Türkiye'yi büyütme ve yükseltme amacına giriyor. Gerçek anketi yapacak olan millettir.

- Henüz cumhurbaşkanı adayını açıklayamayan zillet ittifakına Türk milletinin yüzü dönüktür. Bu masa kinin, kirin ve kifayetsizliğin masasıdır. Bu masa zilletin mayalandığı zararlı kımıl masasıdır. Bizim ayaklarına çıyanların tutunduğu masamız yoktur. Umudumuz millettir.

- İlkeli, milli ve dürüst siyaset sorunların aşılmasında yegane imkan, asıl fırsattır. Aziz milletimizin maceralara kapılması elbette düşünülemeyecektir. Türkiye'nin gelecek rotası Cumhur'un iradesiyle çizilecektir. Bazı sorunlarımız olabilir. Sorunsuz hayat, hayatsız sorun yoktur. Birlikte çok daha güçlü olacağımız unutulmamalıdır. Hayat pahalılığının kuşatması kırılacaktır. Hiç kimse enflasyona ezdirilmeyecektir. Bu kapsamda hükümet dikkatli, dengeli, uyanık bir mücadelenin içindedir. Fiyat etiketlerini yukarı yönlü güncelleme gayesinde olan vicdansızların iyi niyetinden bahsetmek mümkün değildir.

- Aziz milletimizin meçhul maceralara kapılması düşünülemeyecektir. Türkiye'nin gelecek rotası cumhurun iradesiyle çizilecektir. Bazı sorunlarımız olabilir, sorunsuz hayat, hayatsız sorun yoktur. Marifet sorunların el birliğiyle, güç birliğiyle çözüme kavuşturulmasıdır. Birlikte çok daha güçlü olacağımız unutulmamalıdır. Hiçbir vatandaşımız enflasyon canavarına ezdirilmeyecektir. Bu kapsamda hükümet dikkatli, dengeli bir mücadelenin içindedir. Vatandaşımızın cebine göz dikenler hesap verecektir. En başta döviz fiyatları, gıda fiyatları, enerji fiyatları alanında gözlemlenen dengesizliklerin kuşkusuz ekonomik bir temeli, makul ve meşru bir nedeni yoktur.

- Fiyatların artışı konusunda ajan provakatör gibi faaliyet halinde olanların lekeli varlığı da inkar edilemez seviyededir. Türkiye, bugünkü darboğazdan çıkacaktır, çok güçlü işaretler de alınmaya başlanmıştır. Türkiye bütün siyasi ve ekonomik tuzakları teker teker bozmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan buğday ve arpa alım fiyatları memnuniyet vericidir.

- Zillet İttifakı'nın Türkiye aleyhtarı tezgahları işe yaramayacak. Ekonomik ve siyasi ikbalimizin döner çarkına çomak sokamayacaktır. Muzaffer ve müreffeh günlere hep birlikte ulaşacağız. Karamsarlığın zil takıp oynayan faillerine de Türkiyemizi bırakmayacağız.

- Ege'de boğulmak isteyen hiç durmasın çıksın karşımıza, Türkiye egemenlik hakkını çiğnetmez. Lozan ve Paris anlaşmalarına göre gayriaskeri olması gereken adaları silahlandıran Yunanistan suçludur. Dahası, 12 adanın yüzü ve yüreği de Türkiye'ye dönüktür. Damarımıza basan kim olursa kalbini sökeceğimizi çok iyi bilsin. Milli onurumuzdan ödün vermeyeceğimizi de sefil akıllarına yerleştirsinler. 

- Beğenseler de beğenmeseler de seçim zamanında yapılacaktır. O demokratik randevunun tarihi ise 2023 yılının haziran ayıdır. Gerçekte milli güvenlik sorunu olan Zillet İttifakı'nın seçim güvenliğiyle ilgili çağrıda bulunması ve yaptığı sözde çalışmayı kamuoyuyla paylaşması pişkinliktir. Bunlar seçim güvenliğini sağlama yetkisini nereden almayı düşünmektedir? Yoksa bizim bilmediğimiz bir hazırlıkları mı söz konusu? Dağdan indirecekleri teröristleri sandık başlarına mı dikecekler? Birbirine benzemeyen partilerin ittifakıyla vücut bulan Zillet, siyasi ağırlık haline gelmiştir. Bunların elle tutulacak hiçbir projesi yoktur. Güçlendirilmiş parlamenter sistem dışında söyledikleri bir şey de yoktur. Henüz kimi cumhurbaşkanı adayı gösterecekleri de derin bir anlaşmazlık konusudur. Kılıçdaroğlu, bal yapmayan arı gibi vızıldamayı bırak, adamsan kararını açıkla. Neden duruyorsun? Niçin bekliyorsun? Sayın Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayı olacak yürek sende var mı? Onu söyle. Gözün kesiyor mu? Onu ifade et. 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2022, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER