MHP Lideri Bahçeli'den partisine HDP talimatı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den partisine HDP talimatı geldi. Bahçeli'nin, "Kürt halkı üzerinden oyun oynuyorlar. 'HDP, Kürtleri temsil ediyor' algısı oluşturuyorlar. Bunun doğru olmadığını vatandaşa anlatın, bu algıyı kırın" dediği öğrenildi.

MHP Lideri Bahçeli'den partisine HDP talimatı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla, 23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimleri için Genel Merkez'de toplanan 16 il başkanı çalışmalarına başlıyor. Teşkilatlara kapı kapı dolaşma talimatı veren Bahçeli'nin, "Bizim için İstanbul önemli. Parti ayrımı gözetmeksizin çalışacaksınız." dediği belirtildi.

"BUNUN DOĞRU OLMADIĞINI VATANDAŞA ANLATIN"

Başkanlar, bugünden itibaren İstanbul'a giderek hemşehrilerinin iftar ve sahur programlarına katılacak. MHP lideri Bahçeli'nin, önceki günkü toplantıda "Bizim için İstanbul önemli. Kapı kapı dolaşacaksınız. Parti ayrımı gözetmeksizin çalışacaksınız. Türk-Kürt hepimiz kardeşiz. Kürt halkı üzerinden oyun oynuyorlar. "HDP, Kürtleri temsil ediyor" algısı oluşturuyorlar. Bunun doğru olmadığını vatandaşa anlatın, bu algıyı kırın" dediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2019, 10:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meg
Meg - 2 yıl Önce

O doguda sadece Kürt yok Türk de var. Hicbir bilge belli etnik grubu temsil edemez Turkiye de. Turkiyede herkes Türk vatandasi onu bi herkes bellesin arti doguya ahiska Turklerini yerlestirin hicbir bilgede belli etnik grup olmasin hic mi ogrenmediniz osmanlidan. Ole kurt kutlrt diye belli etnik grubh sisirmek buyutmek Türk milletine hainliktir. Herkes Türk vatandasi yasayan herkes Türk bu ulkede. Almanyada fransada bolucu olsa coktan atarlardi vatandasliktan. Kürtlerin iyiligini dusunuyorsaniz adlarini fazla anmayin doguya Türk yerlestirin kimse doguda kürt var diye kullanamasin ozellikle soyi bozuklar ve avrupa. Benden soylemesi nacizane Osmanli cokus sebebleri azinlik haklari kasinmasi istanbul hukumetinin yanlislarimi yapanlar bedeli ve sonucu tarihte ortada acip okuyun

SIRADAKİ HABER