Milli basketbolcu Merve Aydın Kadıköy Belediyesine isyan etti! 'Artık yeter'

CHP'li Kadıköy Belediyesi, Galatasaray'da forma giyen Milli kadın basketbolcu Merve Aydın'ın dairesini mühürledi. Merve Aydın kararın hukuksuz olduğunu belirterek belediyeye isyan etti. CHP'li Kadıköy Belediyesi dairesini mühürledi: Milli basketbolcu Merve Aydın isyan etti 'Artık yeter'

Milli basketbolcu Merve Aydın Kadıköy Belediyesine isyan etti! 'Artık yeter'

CHP'li Kadıköy Belediyesi, Galatasaray'da forma giyen Milli kadın basketbolcu Merve Aydın'ın dairesini mühürledi. Merve Aydın kararın hukuksuz olduğunu belirterek belediyeye isyan etti.

CHP'li Kadıköy Belediyesi dairesini mühürledi: Milli basketbolcu Merve Aydın isyan etti 'Artık yeter' dedi.

Milli sporcu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, tarafına herhangi bir tebligat yapılmadığını, barınma haklarına tecavüzde bulunduklarını ifade ederek, “Kadıköy Belediyesi'nin usulsüz ve hukuka aykırı mühürleme işlemi yüzünden 5 gündür evime giremiyorum" diyerek tepkisini gösterdi.

Kadıköy Belediyesinin, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı oyuncusu Merve Aydın'ın dairesinin mühürlediği ortaya çıktı.

Milli sporcu Merve Aydın; sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, herhangi bir tebligat yapılmadığını, sokakta kaldığını söyledi.

'5 GÜNDÜR EVİME GİREMİYORUM'
Aydın, "Kadıköy Belediyesi'nin usulsüz ve hukuka aykırı mühürleme işlemi yüzünden 5 gündür evime giremiyorum" dedi.

Kadıköy Belediyesi ise yaptığı incelemede; projeye aykırı bölümler tespit edildiğini, tutanak tutulduğunu ve dairenin boş olması nedeniyle mühürlendiğini savundu.

MAHKEMEDEN YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI
İstanbul 13. İdare Mahkemesi, Merve Aydın'ın Kadıköy Belediye Başkanlığı hakkında mühürleme işleminin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle açtığı davada, yürütmeyi durdurma kararı verdi.

AYDIN: KADIKÖY BELEDİYESİ'NİN EVİMİ MÜHÜRLEME İŞLEMİ USULSÜZ VE HUKUKA AYKIRI

Basketbolcu Merve Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kendisine ait dairenin Kadıköy Belediyesi tarafından usulsüz mühürlendiğini öne sürdü.Merve Aydın, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki resmi hesabından şu açıklamada bulundu:Merve Aydın, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki resmi hesabından şu açıklamada bulundu:

Kadıköy Belediyesi'nin usulsüz ve hukuka aykırı mühürleme işlemi yüzünden 5 gündür evime giremiyorum. 22 Ocak günü antrenmandan döndüğümde kapımın Kadıköy Belediyesi tarafından hiçbir tutanak, idari karar ve zapt olmaksızın mühürlenmesi yüzünden bu karlı hava dışarıda kalmak zorunda 

BENİ BU SOĞUKTA EVİMDEN MAHRUM BIRAKMASI KABUL EDİLEMEZ
"Yapılan işlemin iptali ve yürütmenin durdurulması için avukatımla yasal süreci başlattık. Ayrıca hiçbir inceleme ve delile dayanmayan bu hukuksuz işlemin tüm sorumluları hakkında görevi kötüye kullanma ve hürriyeti tahditten suç duyurusunda bulunacağım ve tazminat talep edeceğim.

İSTANBUL 13. İDARE MAHKEMESİ, KADIKÖY BELEDİYESİ'NİN SAVUNMASI ALINACAK
Merve Aydın, Kadıköy Belediyesi'nin söz konusu kararının iptali ve yürütmenin durdurulması istemiyle İstanbul 13. İdare Mahkemesi'ne dava açtı.
Mahkemenin, 27 Ocak 2022 tarihli kararında, belediyenin savunmasının alınmasına, yeni bir karar verilinceye kadar yürütmenin durdurulmasına karar verildi. Ayrıca mahkeme kararında, dava ilgili belge ve bilgilerin tamamının hazırlanması talep edildi.

MERVE AYDIN KİMDİR?
152 kere milli takım forması giyen tecrübeli oyuncu Merve Aydın guard pozisyonunda forma giyiyor.
Mersin Büyükşehir Belediyespor'da yetişen Merve Aydın İstanbul Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi ve Hatay Büyükşehir Belediyespor takımlarında oynadıktan sonra 2019-20 sezonunda Fransa'da Nantes Reze Basket 2020-21 sezonunda ise İspanya'da Nissan Al-Qazeres Extremadura takımlarında yer aldı.
Merve Aydın, kariyerinde iki Cumhurbaşkanlığı kupası şampiyonluğu ile iki U20 Avrupa Şampiyonası Bronz madalyası kazandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2022, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER