Milli Piyango'da 'İstanbul Bileti' Uyarısı: İkramiye Çıkmadı Diye Yırtıp Atmayın!

İzmir Milli Piyango ve Şans Oyunları Bayileri Esnaf Odası Başkanı Çakmak, vatandaşları uyararak İzmir'e kayıtlı biletlerin arkasına İstanbul'da faaliyet gösteren bayilerin kaşesinin basıldığını ve bu biletlerin de 'İstanbul bileti' adıyla satıldığını, bu nedenle İstanbul'a ikramiye çıkmadı diye biletlerini yırtıp atmamaları gerektiğini söyledi.

Milli Piyango'da 'İstanbul Bileti' Uyarısı: İkramiye Çıkmadı Diye Yırtıp Atmayın!

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinin yaklaşmasıyla birlikte hem vatandaşları hem de Milli Piyango bayilerini çekiliş heyecanı sardı.

İzmir Milli Piyango ve Şans Oyunları Bayileri Esnaf Odası Başkanı Paşa Çakmak, çekilişle ilgili vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

YIRTIP ATMAYIN

Çakmak, her yılbaşı döneminde olduğu gibi bu yıl da 'İstanbul bileti' etiketiyle piyasada birçok bilet satıldığını dile getirerek, "Bazı bayiiler, İzmir'e kayıtlı biletlerin arkasına İstanbul'da faaliyet gösteren bayilerin kaşesini basıyor ve bu biletleri de 'İstanbul bileti' adıyla satıyor. Vatandaşlar da bu biletlere yoğun ilgi gösteriyor. Öncelikle şunu söylemek gerekir ki, bu biletler aslında İzmir biletleridir, sadece arkalarındaki kaşeler İstanbul'a ait. Dolayısıyla, bunları satın alan vatandaşlarımız sakın 'İstanbul'a ikramiye çıkmadı' diye biletlerini yırtıp atmasınlar. Biletlerin numaralarını teker teker kontrol edip, kazanan numaralarla karşılaştırsınlar. İl bazında değil, numaralar bazında kontrol yapsınlar" dedi.

YÜZDE 80'İ ENGELLİ, SEYYAR BAYİLERDEN ALIN

Çakmak, vatandaşlardan milli piyango biletlerini seyyar bayilerden almalarını isteyerek, "Bu bayilerimiz 11 ay boyunca zararına hizmet vermekte. Güzel iş yapabildikleri tek dönem yılbaşı dönemi oluyor. Bir de şu var, bizim seyyar bayilerimizin yüzde 80'i engelli. Bu arkadaşlarımız, bu işe gönüllerini vermişler, çünkü tek geçim kapıları bu biletleri satmak. Vatandaşlarımızdan biletlerini marketlerden değil, bu seyyar bayilerimizden almalarını rica ediyoruz. Bizim esnafımıza giden para bu ülkenin içinde kalır ama marketlerin birçoğu yabancı sermaye kaynaklı. Herkesten duyarlı olmalarını istiyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, 11:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
ESER ÖZYURT
ESER ÖZYURT - 1 yıl Önce

Dayanağı olmayan abartı bir haber ne yazk ki. Başkan 100 Bin tl ile gelsin ona 1949 dan 2019 a kadar olan 10.000 çeşitlik piyango koleksiyonumu satayım. O tek tek satıp milyarder olsun! ESER ÖZYURT

SIRADAKİ HABER