MİT Başkanı Hakan Fidan'dan flaş açıklamalar: Casusları deşifre ettik

Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, 2020 faaliyetlerini anlatırken çarpıcı ifadeler kullandı

MİT Başkanı Hakan Fidan'dan flaş açıklamalar: Casusları deşifre ettik

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) 2020 faaliyet raporu açıklandı. MİT'in internet sitesinde yer alan rapora göre MİT Başkanı Hakan Fidan, faaliyetleri anlatırken şu ifadeleri kullandı:

-  Teşkilatımız 2020 yılı içerisinde kanunun verdiği yetki ve sorumluluk halinde, çatışma bölgelerinde ülkemizin milli çıkarları doğrultusunda aktif görevler üstlenmiş, dış istihbarat alanında etkinliğini arttırmış, terörle mücadeleyi uluslararası boyuta taşımış, istihbarata karşı koyma alanında ülkemizi hedef alan casusluk faaliyetlerini deşifre etmiş, teknik istihbaratı çalışmalarının ana bileşeni haline getirmiştir. 

- Teşkilat olarak, oyun değiştiren stratejiler üretme, istihbarat alanında yeni metotlar geliştirme, kendi tekniğini dünyadaki değişimler ışığında yenileriyle harmanlama, değişime en hızlı ve esnek şekilde uyum sağlama gayreti içerisindeyiz. 
- Devletimizin köklü kuruluşlarından olan MİT, bir asra yaklaşan tarihin her döneminde ülkemizin bağımsızlığının ve gücünün önde gelen muhafızlarından biri olmuştur. 

- Teşkilat mensupları da yüksek ahlakı kendilerine şiar etmiş, gerektiğinde gözlerini kırpmadan vatan uğruna şehitlik mertebesine erişmeye hazır gizli kahramanlar olarak devletimizin memur ettiği görevlerde tereddüte mahal bırakmadan vatana hizmet etmeye devam edecektir. 

- Bu vesileyle görevleri sırasında hayatlarını kaybeden şehitlerimizi rahmet yad eder, fedakarca emeklerini ortaya koyan tüm kader arkadaşlarıma teşekkür ederim.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER