MSB'den Çok Önemli Barış Pınarı Harekatı Açıklaması!

Milli Savunma Bakanlığı Resmi twitter hesabı üzerinden icra edilen Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. MSB yazılı açıklamasında, BM mevzuatına uygun şekilde hareket edildiği söylenirken tarihi ve kültürel değerlerimiz çerçevesinde icra edilmiştir" ifadesini kullandı

MSB'den Çok Önemli Barış Pınarı Harekatı Açıklaması!

Milli Savunma Bakanlığı Resmi twitter hesabı üzerinden icra edilen Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. MSB yazılı açıklamasında,  BM mevzuatına uygun şekilde hareket edildiği söylenirken tarihi ve kültürel değerlerimiz çerçevesinde icra edilmiştir" ifadesini kullandı

TWİTTER HESABINDAN PAYLAŞTI

Mİlli Savunma Bakanlığı, resmi twitter hesabı üzerinden icra edilen Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili kritik öneme sahip açıklamalarda bulundu. Art arda yapılan iki açıklamanın ikincisi ise İngilizce olarak paylaşıldı. 

İşte o açıklamalar:

Barış Pınarı Harekatı, BM'nin ilgili mevzuatı ve uluslarası hukuktan kaynaklanan "meşru müdafaa hakkı"çerçevesinde, sadece teröristler hedef alınarak icra edilmiştir. Harekat süresince hedef seçimi ve kullanımda önceki harekatlarda olduğu gibi uluslararası hukuka uygun hareket edilmiş, terörist hedefler hassas sistemler ve yöntemlerle belirlenmiştir. 

Barış Pınarı Harekatı, köklü tarihimizin ve kültürümüzün önemli bir parçası olan mesleki, manevi ve etik değerlerimiz çerçevesinde, hiçbir masum sivile, tarihi, kültürel ve dini yapılara ve çevreye zarar vermeyecek şekilde planlanmış ve icra edilmiştir. 

Türkiye bölgede güvenli bölge istikrarı tesis etme kapsamında keşif-gözetleme, mayın-EYP temizliği ve hayatın normale döndürülmesi faaliyetlerine devam etmektedir. PKK/YPG'li teröristlerce masum siviller hedef alınarak bombalı saldırılar düzenlenmekte, Suriyeli kardeşlerimiz vahşice katledilmektedir.

Güvenli bölge tesisi faaliyetleri ile yerinden edilmiş Suriyeli kardeşlerimizin güvenli ve gönüllü şekilde evlerine ve topraklarına dönüşü için çaba sarfederken, PKK/YPG'li teröristlerce yapılan sızma ve saldırı girişimlerine "meşru müdafaa" kapsamında gerekli karşılık verilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2019, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER