MSB'den İdlib Açıklaması: "Misliyle Karşılık Verilecek"

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamada ''Yapılacak her türlü saldırıya misliyle karşılık verilecektir. Gözlem noktalarımız görevlerine devam edecektir'' denildi.

MSB'den İdlib Açıklaması: "Misliyle Karşılık Verilecek"

Askeri kaynaklardan yapılan açıklamada yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

PENÇE OPERASYONLARI

'Pençe' operasyonları süresince, 174 terörist etkisiz hale getirilmiş, operasyonlarda 5.5 ton amonyum nitrat, 350'den fazla mayın ve el yapımı patlayıcı madde, 83 binden fazla mühimmat ile 403 mağara / sığınak tespit edilerek imha edildi. 

BARIŞ PINARI HAREKAT BÖLGESİ

Soçi'de Rusya Federasyonu ile varılan mutabakat çerçevesinde faaliyetler devam etmektedir. Şu ana kadar unsurlarımıza yapılan 500'den fazla taciz ve saldırıya meşru müdafaa kapsamında misli ile karşılık verildi.

3 BİN 500'DEN FAZLA OLAYA MÜDAHALE EDİLDİ

Hudutlarda alınan etkin güvenlik tedbirleri sayesinde son bir ay içerisinde 3 bin 500'den fazla yasa dışı hudut geçiş teşebbüs olayına müdahale edildi.

RUSYA İLE BÖLGEDEKİ İLİŞKİLER

Rus unsurların karargah ve komutanı arasında iletişim, koordinasyon var. Hiçbir sıkıntı yok.

RUSYA İLE DEVRİYELERE ARA VERİLME DURUMU

Ara verilme diye bir şey yok. Hava şartları çok ağır gidiyor. Hava şartlarından dolayı erteleniyor. Şu anda devriyelerle ilgili bir sıkıntı yok."

İDLİB'DEKİ GELİŞMELER

Türkiye, gözlem noktalarına yapılacak saldırılara en sert şekilde karşılık verecek. Türk askeri, bölgede çatışmaların durdurulması ve ateşkesin sağlanması noktasında önlemlerini alıyor ve almaya da devam edecek. Gözlem noktalarındaki personel zaman zaman rotasyona tabi tutuluyor ancak bugüne kadar noktaların tahliyesi anlamında hiçbir işlem yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER