Müdür Gürsel Bilmiş'ten koro sanatçılarına inanılmaz mesaj: İç çamaşırınızı ben bildireceğim!

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürü Gürsel Bilmiş'in sanatçılara attığı mesaj ortalığı karıştırdı

Müdür Gürsel Bilmiş'ten koro sanatçılarına inanılmaz mesaj: İç çamaşırınızı ben bildireceğim!

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürü Gürsel Bilmiş, sanatçılara öyle bir mesaj attı ki ortalık allak bullak oldu.

Hürriyet'ten Umut Erdem'in haberine göre Bilmiş, önceki gün korodaki  sanatçıların yer aldığı WhatsApp grubuna şu mesajı attı:

“Değerli arkadaşlar, bunca yıllık sanatçı arkadaşlara bundan sonra konser öncesi giyecekleri iç çamaşırı, çorap, kravat, gömlek vs. ne varsa bizzat ben bildireceğim. Çünkü maalesef aramızda konsere nasıl çıkılması gerektiğini çözememiş, öğrenememiş ya da ciddiye almayan arkadaşlarımız var. Konsere kravatsız, pembe, mor ya da olmaması gereken hangi renk var ise o renk ile çıkan sanatçıya bundan sonra çocuğa anlatır gibi anlatacağım. Bu kadar basit şeyler yüzünden genel müdürden azar işitmeye bir daha mahal vermeyeceğim. Aksini yapan görevini ciddiye almamış olarak değerlendirilecek ve bundan sonraki sanat kurulumuz ve idaremiz nezdinde puanı, kredisi ona göre olacaktır.”

Olay büyük tepki topladı. Gruptakilerin tepkileri üzerine müdür bu kez de şu mesajı gönderdi:

“Değerli arkadaşlar, yukarıdaki mesajı yanlış anlaşılmalara mahal vermemek adına düzeltmek isterim. Diğer grup için yazılan ancak yanlışlıkla burada paylaşılan bu mesele, sazlarda görevli arkadaşlar ile ilgidir. Kravat, gömlek vs. giysiler yanında diğer ifade, çok değerli bir arkadaşımı saatler öncesinde kaybetmiş olmanın hüznüyle yanlışlıkla yazılmıştır. Mesele grubumuzun tümüyle ilgili değildir.” 

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir de Bilmiş’in sözlerini Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un yanıtlaması üzere verdiği önerge ile Meclise taşıdı. Emir, “Bu yılın ocak ayında koronun müdürlüğüne Tarih Bölümü mezunu olan ve hiçbir müzik eğitimi olmayan Hüseyin Gürsel Bilmiş atanmıştır. Bilmiş’in neredeyse 50 yıllık sanatçılara yaklaşımı da skandal boyutlara ulaşmıştır. Sınırları aşan bu hadsiz ve kaba davranışla ilgili bakanlık olarak, idari bir soruşturma başlatacak mısınız” diye sordu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER