Muhsin Yazıcıoğlu davasında inanılmaz itiraf: Dinleyenler hayretler içinde kaldı

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin davanın Kahramanmaraş'ta görülen duruşmasını takip eden Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, çarpıcı bir açıklama yaptı

Muhsin Yazıcıoğlu davasında inanılmaz itiraf: Dinleyenler hayretler içinde kaldı

Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun Kahramanmaraş’ta görülen duruşmasına flaş bir itiraf damgasını vurdu.

Duruşmayı izleyen Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır,  “Helikopter şirketinin teknisyenini mahkemede dinledik. Hayretler içerisinde kaldık. Günü geçmiş, mutlak anlamda servise gitmesi gereken ve değişmesi gereken parçalar servise gitmemiş. Bakımı geçmiş bir helikopteri uçuşa yönlendirmişler” dedi.

Sivil Havacılığın bakımı yapılmamış bir helikoptere nasıl uçuş izni verdiğini de anlamadığını aktaran Çayır, “Helikopterin bakımlarının yapılmadığını bugün Kahramanmaraş’ta mahkemede olan teknisyen K.K., itiraf etti. Teknisyen, ‘uçarken helikopterin bakım zamanları da geçmişti’ diyor. Gün boyu kayda değer ve sonucu etkileyecek bir gelişme yaşanamadı. 13 yıldır sonuca götürecek bir şey göremedik” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER