Muhsin Yazıcıoğlu davasında tanık olarak dinlenecekti: Yazıcıoğlu'nun yakın koruması polis Erol Yıldız'ın esrarengiz ölümü

Ankara'da inanılmaz bir kazada polis memuru 49 yaşındaki Erol Yıldız öldü. Yıldız, yakın korumalığını yaptığı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili davada tanık olarak dinlenecekti.

Muhsin Yazıcıoğlu davasında tanık olarak dinlenecekti: Yazıcıoğlu'nun yakın koruması polis Erol Yıldız'ın esrarengiz ölümü

Ankara Keçiörren'de Meclis Koruma Daire Başkanlığı'nda görev yapan polis memuru 49 yaşındaki Erol Yıldız'ın 06 KHA 35 plakalı otomobili çalışmadı. 

Bunun üzerine Yıldız, otomobilini iterek çalıştırmak istedi. Yıldız, bu sırada geri gelen aracın altında kaldı. 

Ağır yaralanan ve ambulansla Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Erol Yıldız, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Erol Yıldız, bir süre BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakın korumalığını da yapmıştı. 

Yıldız, Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmaya FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve örgüt yöneticilerinin talimatları doğrultusunda müdahale ederek, örgütün amaçları doğrultusunda yönlendirmede bulunup yardım ettikleri öne sürülen 19 kişinin yargılandığı Kahramanmaraş 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tanık olarak dinlenecek 3 korumadan 1'iydi. 

Yıldız, 23 Mayıs Pazartesi günü görülecek duruşmaya Ankara'dan SEGBİS ile katılacaktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER