Mültecileri gönüllü balıkçılar taşıyacak!

Sınır kapılarının açılmasının ardından, mültecileri kapılara dayandı. Şişme botlarla Yunanistan’a kadar gidenlerden geriye kalanlar için İstanbul Rumeli Feneri’ndeki gönüllü balıkçılar mültecileri taşımaya gönüllü oldu

Mültecileri gönüllü balıkçılar taşıyacak!

Sınır kapılarının açılmasının ardından, mültecileri kapılara dayandı. Şişme botlarla Yunanistan’a kadar gidenlerden geriye kalanlar için İstanbul Rumeli Feneri’ndeki gönüllü balıkçılar mültecileri taşımaya gönüllü oldu.

Şişme botlarla ilerlemişlerdi

Suriye’de rejim güçlerinin İdlib kentine düzenledikleri saldırının ardından 33 asker şehit olmuştu. Türkiye bunun üzerine düzensiz göçmenler için sınırları açma kararı almıştı. Sınır kapılarına akın eden mültecilerden bazıları şişme botlarla Yunanistan’ın dur ihtarlarını görmezden gelerek ilerlerken İstanbul Rumeli Feneri’nde gönüllü balıkçılar mültecilere seve seve Avrupa’ya taşıyabileceklerini söyledi.

“Devletimizin arkasındayız, seve seve götürürüz”

Mültecilerin götürülmesi için gönüllü olmak istediğini söyleyen Resul Çalık, “Öyle yardımcı oluruz ki hem de seve seve. Devlet bunu serbest ettiyse memleketimize yararlıysa ona seve seve katılırız.” dedi. Bir diğer balıkçı Ömer Kolcu da “Bu daha evvel gerekiyordu zaten. Bugün bana devlet teklif etsin çekinmeden giderim. Yeter ki devletim desin.” ifadelerini kullandı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER