Nargile Ve Sigara İçenlere Ceza Yağdı!

4207 sayılı 'Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun' gereği kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü vapur ve teknelerde sigara ve nargile denetimine çıktı

Nargile Ve Sigara İçenlere Ceza Yağdı!

4207 sayılı 'Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun' gereği kapsamında kapalı alanlarda sigara içme yasağı, vapur ve teknelerin açık alanlarını da kapsıyor. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nün Beşiktaş, Karaköy, Kadıköy hatları ve tur teknelerine yaptığı denetimde, nargile ve sigara içenlere ceza yağdı.

TURİSTLERE DE CEZA KESİLDİ

Denetim kapsamında, 'sigara ve tütün ürünleri içmek yasak' uyarısı bulunmayan vapur ve teknelerin sahiplerine de para cezası verildi. Uygulamada şehir hatlarının açık yerlerinde sigara içen 4 kişiye 153 lira, bir yolcu teknesine mevzuata aykırı uyarı tabelası sebebiyle  2 bin 500 lira ceza kesildi. Boğaz turu yaptığı sırada denetime tabi tutulan tekneye de 13 bin 500 lira yaptırım uygulandı.

Verilen cezalardan yabancı turistler de nasibini aldı. Böyle bir uygulamanın olmadığını belirten turistlerin para cezası pasaportlarına yazıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER