Netflix'e erişim engeli: 'Bu siteye ulaşılamıyor' yazısı ile siteye girilemedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medya düzenlemesi açıklamasının ardından TBMM'nin internet sağlayıcılarından Netflix'e girilemedi öğrenildi

Netflix'e erişim engeli: 'Bu siteye ulaşılamıyor' yazısı ile siteye girilemedi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sosyal medya mecraların düzene sokulması şarttır. Bir an önce biz bunları parlamentomuza getirip, bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını kontrol edilmesini istiyoruz” açıklamasının ardından TBMM çalışanlarının kampüs içinde Netflix engellemesiyle karşılaştığı belirtildi.

TBMM’nin internet sağlayıcılarından Netflix’e ulaşmaya çalışanların, “Bu siteye ulaşılamıyor” yazısı ile siteye giremedi.

Uzun süre önce sosyal ağların hukuki altyapısını yeniden düzenleme hazırlığı olan AKP’nin bu düzenlemeyi yeniden gündemine aldığı tartışılırken, TBMM çalışanları bugün bir engelle karşılaştı.

TBMM’nin internet sağlayıcılarından Netflix’e ulaşmaya çalışanlar, “Bu siteye ulaşılamıyor. www.netflix.com ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü” yazısı ile siteye giremediler.

Bilgi İletişim Başkanlığı’ndan yetkililer, çalışma siteleri hariç tüm sitelere engel konulduğunu aktarırken; YouTube, Twitter, Instagram gibi sosyal medyalara ise ulaşılabiliyor. 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2020, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER