Neye uğradığını şaşırdı... Adeta uçarak yakaladı!

Antalya'nın Manavgat ilçesinde klima çalan hurdacı, yakalanacağını anlayınca olay yerinden kaçmaya çalıştı. Ancak bir vatandaş adeta uçarak, kaçmaya çalışan şüpheliyi yakaladı. Ardından diğer vatandaşların da yardımıyla hırsız hurdacı polise teslim edildi.

Neye uğradığını şaşırdı... Adeta uçarak yakaladı!

Olay, Antalya'nın Manavgat ilçesinde Örnek Mahallesi'nde bulunan bir apartmanda yaşandı. Duvardan atlayarak apartmanın bahçesine giren hurdacı karı-koca, apartmanın klima motorlarından bir tanesini sökerek çalmaya kalkıştı.

Klimayı bırakarak kaçmaya çalıştı

Klima motorunu söktükleri sırada etrafa saçılan klima gazını gören bir vatandaşın bağırması üzerine hurdacılar, apartmanın bahçesinden dışarıya çıkardıkları klimayı bırakarak kaçmaya kalkıştı.

Hırsızın üzerine atladı

Külliye Camii önünde bıraktıkları arkası sepetli motosikletle kaçmaya çalışan hurdacılardan erkek olan kendisini takip eden vatandaş tarafından adeta uçarak yakalandı. Koşarak arkasından geldiği hırsızın bir anda üzerine atlayan vatandaş, neye uğradığını anlamayan hırsızı diğer vatandaşların yanına getirdi. Kadın hurdacı ise olay yerinden kaçtı.

İtfaiye ekibi gazı kesti

Adının Kadir U. olduğu belirlenen şüpheliyi vatandaşlar, polis ekipleri gelene kadar beklettikten sonra ekiplere teslim etti. Klimadan etrafa saçılan gazın tehlike oluşturacağını düşünen vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekibi müdahalede bulunarak gazı kesti.

Şüphelilere ait olduğu belirlenen motosiklet de, sepeti üzerindeki hurdalarla birlikte çekici vasıtasıyla yediemin otoparkına kaldırıldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER