O Şirketin Reklamları Türkiye'de Yasaklandı!

Türkiye'den alkollü içeceklerin Twitter hesaplarını takip etmek isteyen birçok kullanıcı engelle karşılaştı. Türkiye'de artık alkollü içeceklerin reklamı yapılamayacak ve sosyal medya hesapları takip edilemeyecek

O Şirketin Reklamları Türkiye'de Yasaklandı!

Türkiye'den, alkollü içeceklerin Twitter hesaplarını takip etmek isteyen kullanıcılar engelle karşılaştı. Danimarkalı bira üreticisi Tuborg, Twitter hesabını Türkiye'ye kapattı. Sebebi henüz bilinmeyen olay için, Twitter kullanıcıları Tuborg ve diğer alkollü içeceklerin resmi Twitter hesaplarını neden takip edemedikleriyle ilgili bir açıklama bekliyor.

OTOMATİK OLARAK REDDEDİYOR

Bir Twitter kullanıcısının aktardığına göre Tuborg'un resmi Twitter hesabı, Türkiye'den gelen isteklerini otomatik olarak reddediyor. Gönderilen takip isteğinden sonra "Bu hesap bulunduğun ülkeden takip edilemez" uyarısıyla karşılaşıyor.

ALKOL REKLAMI YAPMAK YASAK

1873 yılından itibaren pilsner türü bira üreten Tuborg'un ve daha birçok alkollü içecek markasının sadece Türkiye'de değil Mısır, Kuveyt, Fas, Norveç, Pakistan, Katar, Rusya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde her türlü alkol reklamı yapmaları yasaklandı. 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER