Ömer Çelik'ten Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Bu, milli güvenliği tehdit eden saldırganların dilidir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili sözlerine tepki gösterdi. Çelik, "Bu, Türkiye'nin milli güvenliğini tehdit eden saldırganların dilidir" dedi.

Ömer Çelik'ten Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Bu, milli güvenliği tehdit eden saldırganların dilidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Erdoğan bir milli güvenlik sorunudur" sözlerine tepki gösteren Ömer Çelik, arka arkaya attığı 3 tweet'le tepkisini ortaya koydu.

Çelik'in tweet'leri şöyle:

"Kılıçdaroğlu “Erdoğan bir milli güvenlik sorunudur” demiş. Bu, Türkiye’nin milli güvenliğini tehdit eden saldırganların dilidir. Kılıçdaroğlu kendisinin bir “demokrasi sorunu” olduğunu ve milli güvenlik konusunda pusulası olmadığını bir kere daha ilan etmiştir.

Cumhurbaşkanımızı Avrupa ırkçılarının, Paşinyan’ın Ermenistanı’nın ve Enosis zihniyetinin “milli güvenlik sorunu” olarak gördüğü doğrudur. Ancak Kılıçdaroğlu’nun da Cumhurbaşkanımızı “milli güvenlik sorunu” görerek bu sıralamada konumlanması manidardır.

Karabağ’da, Suriye’de, Irak’ta, Libya’da ve Doğu Akdeniz’de yaşanan tüm ihtilaflarda Türkiye’nin milli menfaatlerinin karşısında konumlanan Kılıçdaroğlu ile ortak “milli güvenlik” perspektifine sahip olmadığımız açıktır. Bizim milli güvenlik pusulamız Türkiye merkezlidir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER