Osman Öcalan'ın cenazesi ne olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Soylu ne diyor?

AK Parti MKYK'da teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan'ın cenazesinin Türkiye'ye getirilip getirilmeyeceği tartışıldı.

Osman Öcalan'ın cenazesi ne olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Soylu ne diyor?

Koronavirüs tedavisi gördüğü Erbil'de ölen PKK lideri Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan'ın cenazesinin Türkiye'ye getirilip getirilmeyeceği AK Parti MKYK toplantısında gündeme geldi.

Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan'ın haberine göre MKYK toplantısında bir milletvekili, ailenin cenazenin Türkiye'ye getirilmesi yönünde talebi olduğunu hatırlattı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise "Bu konuyu değerlendirdik, bürokratlar getirilmemesinin doğru olacağını söylüyor." dedi.

Bunun üzerine söz alan bazı MKYK üyeleri, cenazenin getirilmesinin daha doğru olacağını dile getirdi. Bazı MKYK üyeleri de "Abdullah Öcalan'ı ne yapacağız, ölünce buraya gömülmeyecek mi?" diye sordu.

Herkesin görüş ve önerilerini dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Bakan Soylu'nun "Bürokratlar istemiyor" sözlerine atıfta bulunarak "Bürokratların kararına göre hareket etmeyelim. Siyasi olarak kendi aramızda bir değerlendirme yapıp, ona göre karar verelim" diyerek konuyu kapattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER