Otogar İhalesinin Kazanan Şirketi Belli Oldu: 3 Yıl İşletecek!

Esenler Otogarı, sonradan değişen adıyla 15 Temmuz Şehitler Otogarı ihaleye açılmıştı. İBB iştiraki şirket otogar ihalesinin kazananı oldu.

Otogar İhalesinin Kazanan Şirketi Belli Oldu: 3 Yıl İşletecek!

Esenler Otogarı, sonradan değişen adıyla 15 Temmuz Şehitler Otogarı ihaleye açılmıştı. İBB’ye bağlı çalışan otogarın ihalesini kazanan yeni şirket belli oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olarak hizmetlerine bir süredir devam eden otogar yakın zamanda işletme haklarının devredilmesi hususunda ihaleye açılmıştı. İhaleyi İBB’ye ortak şirketlerden Boğaziçi Yönetim AŞ kazandı.

AÇIK ARTIRMA ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

Yeni ihale sonucu 3 sene süreyle işletilmesi planlanan otogarda bütün ticari işletmeleri kapsayan anlaşma İBB Encümeni’nin Saraçhane binasında düzenlendi ve herkese açık bir şekilde (açık tekli usulü) yapıldı.

Platform Turizm Taşımacılık AŞ’nin teklifi yeterli bulunmadığı için elenmesine karar verildi. İhaleye katılan İBB ortağı iki şirket tekliflerini sundu. Önce Boğaziçi Konut Hizmet ve Yönetim İşletme ve Ticaret AŞ 26 milyon 850 bin liralık bir teklifte bulundu, devam eden açık tekli usulü ihalede açık artırmayı 27 milyon lira vererek 3 yıllık süreyle Boğaziçi Yönetim AŞ kazandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER