Özhaseki AK Partili belediyelerin pandemi karnesini açıkladı: Bu süreci oldukça iyi yönetiyorlar

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, belediyelerinin bir yıllık süreçte Kovid-19 ile mücadele kapsamında yaptığı hizmetleri açıklayarak "AK belediyelerimiz bu süreci oldukça iyi yönetti ve yönetmeye de devam ediyor." ifadelerini kullandı

Özhaseki AK Partili belediyelerin pandemi karnesini açıkladı: Bu süreci oldukça iyi yönetiyorlar

AK Parti'den yapılan açıklamaya göre, Özhaseki, AK Parti'li belediyelerin 81 ilde valilikler öncülüğünde kurulan "Pandemi Kurulları ve Vefa Sosyal Destek Grupları" ile koordineli bir şekilde çalışmalar yürüttüğünü belirtti. Kovid-19 salgınının Türkiye'de görülmesinin üzerinden bir yıl geçtiğine, salgının tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'ye de oldukça zor zamanlar yaşattığına işaret eden Özhaseki, "Fakat diğer ülkelerden farklı olarak şunu çok net söylemeliyim ki ilk vakanın ortaya çıkmasından bu yana Cumhurbaşkanı'mızın sağduyusu ve önderliğinde gerek Sağlık Bakanı'mız ve devletimizin üst düzey yetkilileri gerekse vatandaşlarımız ile en yakın temasta olan AK belediyelerimiz bu süreci oldukça iyi yönetti ve yönetmeye de devam ediyor." değerlendirmesinde bulundu.

Maske, tulum, kolonya üretim ve dağıtımından zorunlu ihtiyaçların giderilmesine kadar birçok konuda AK Parti'li belediyelerin üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yaptığını belirten Özhaseki, "Öncelik olarak vatandaşlarımıza AK belediyelerimiz tarafından 340 milyondan fazla maske, yaklaşık 238 milyon adetin üzerinde kolonya ve dezenfektan, 11 milyondan fazla tulum ve 65 milyona yakın eldivenin yanı sıra, 24 milyon yaşam ve hijyen malzemelerinin olduğu koli dağıtımı yapıldı." bilgisini verdi.

Özhaseki, maske, eldiven, hijyen ve yaşam ihtiyaçları dışında da vatandaşlara destek olunduğuna işaret ederek şu değerlendirmeyi yaptı:

"Yalnızca bunlarla yetinmedik. Vatandaşlarımızla bu zor süreci dayanışma içerisinde atlatabilmek için AK belediyelerimiz, esnaf ve vatandaşlarımıza, 140 milyon 300 bin lira nakdi destek sağladı. Beraberinde 4 milyon 650 binden fazla iş yeri belediyelerimizce denetlendi, 2 milyondan fazla iş yeri ve kamu binası dezenfekte edildi. Ayrıca kira ve fatura erteleme, fatura ödememeden dolayı kesinti yapmama gibi birçok konuda vatandaşlarımıza ve esnafımıza destek olundu."

"YAVRULARIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN ADETA BİRBİRLERİYLE YARIŞTILAR"

Okulların uzaktan eğitime geçmesiyle derslere çevrim içi katılma imkanı olmayan ihtiyaç sahibi öğrencilere de destek olunduğunu anlatan Özhaseki, "AK belediyelerimiz, Milli Eğitim Bakanlığımıza ve uzaktan eğitimde dezavantajlı olan yavrularımıza destek olmak için adeta birbirleriyle yarıştılar. Bu kapsamdan AK Parti'li belediyelerimiz uzaktan eğitimde fırsat eşitliği için ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yaklaşık 250 bin tablet desteği sağladı." açıklamasında bulundu.

"AK BELEDİYELER ALGI PEŞİNDE DEĞİL, VATANDAŞIMIZA HİZMET ETME DERDİNDEDİR"

Özhaseki, salgın tehdidi tamamen ortadan kalkıncaya kadar AK Parti'li belediyelerin ellerinden geleni sonuna kadar yapacağını vurgulayarak şunları kaydetti:

"Belediyelerin öncelikli işi vatandaşın bir derdi varsa çözmek, onlara yardımcı olmak, hayatlarını kolaylaştırmak ve onları memnun etmektir. AK belediyeler algı peşinde değil, vatandaşımıza hizmet etme derdindedir. Bizim belediye başkanlarımız da Allah razı olsun elini taşın altına koymaktan çekinmeyen insanlar. Bu süreçte de AK belediyelerin farkını bir kez daha görmüş olduk. Hepsine teşekkür ediyorum. Rabb'im birliğimize, beraberliğimize ve dayanışmamıza güç versin. Zorlukları beraberce aşmamızı nasip eylesin.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER