Pakdemirli'den Barajlardaki Doluluk Oranlarıyla İlgili Açıklama!

Tüm yurt genelinde hava sıcaklıklarının beklenenin üzerinde olması ve yağışların henüz başlamaması sebebiyle özellikle İstanbul'da barajların doluluk oranı yüzde 39'lara düştü. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli barajların doluluk oranıyla ilgili açıklamalarda bulundu

Pakdemirli'den Barajlardaki Doluluk Oranlarıyla İlgili Açıklama!

Tüm yurt genelinde hava sıcaklıklarının beklenenin üzerinde olması ve yağışların henüz başlamaması sebebiyle özellikle İstanbul'da barajların doluluk oranı yüzde 39'lara düştü. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli barajların doluluk oranıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

'SUYUMUZU İSRAF ETMEYELİM'

Bakan Pakdemirli, "Korkmasınlar 3,5-4 aylık suyumuz var. Hiç yağmur yağmasa bile. Yine de suyumuzu israf etmeyelim. Güzel haber pazartesi ile birlikte yağışlı hava geliyor. Suyumuzu verimli kullanalım" diye konuştu.

İstanbul'un su ihtiyacının büyük çoğunluğunu karşılayan Alibeyköy barajında geçen yıl kasım ayında su oranı yüzde 49,07 olarak ölçülmüştü. Ancak şu an Alibeyköy'ün su oranı yüzde 33,18'e geriledi. İstanbuldaki barajların son doluluk oranı ise şöyle:

Ömerli yüzde 36.08

Sazlıdere yüzde 39.20

Büyükçekmece yüzde 40.42

Terkos yüzde 58.04

Darlık yüzde 46.28

Istrancalar yüzde 37.50

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER