Pegasus CEO'su Kazayla İlgili Açıklama Yaparken Gözyaşlarına Hakim Olamadı!

Pegasus Hava Yolları CEO'su Müdürü Mehmet Tevfik Nane, İstanbul'da 3 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasına ilişkin açıklama yaptı

Pegasus Hava Yolları CEO'su Müdürü Mehmet Tevfik Nane, İstanbul'da 3 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasına ilişkin açıklama yaptı. Nane, uçağın karakutusunun inceleme altına alındığını duyurdu. Mehmet Nane'nin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

MEHMET TEVFİK NANE'NiN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI: 

"Kazanın meydana gelmesinden sonra 18.36’da bizim kendi kaza yönetmeliklerimiz doğrultusunda benim başkanlığımda 18 kişilik bir ekip toplanmış ve kazayı sevk ve idareye başlamıştır. Uçakta 177 yolcumuz, 6 mürettebatımız toplam 183 kişi vardır. Maalesef üç vefatımız oldu. 180 misafirimiz, kabin çalışanlarımız dahil hastanelere sevk edildi. Biraz önce gelmeden saat 13.00 itibariyle bu 180 hastaneye sevk edilen misafir ve çalışanlarımızın 56 tanesi evlerine gönderildi.

Şirketimizin yıllık bazda skorları AB standartları üzerindedir. Tüm pilotlarımız risk varsa pas geçmeleri için uyarılıyor. Bu uygulamalar sözde değildir. Uçaklarımız genç uçaklardır. Bakımları birebir regülasyonlarla uyum içinde takip edilir. Biliyorum aklınızda onlarca soru var.  Bu tür olaylar birçok faktörün bir araya gelmesinden oluşmaktadır.

Buraya gelmek hiç kolay değil. Özellikle can kaybının, hasarların, yaralanmaların olduğu bir noktada çıkıp konuşmak hiç kolay değil. Ama bundan sonraki ana işimiz bu yaraları sarmak için bize düşen ne görev varsa yapmaktır.

Ekiplerimiz sürekli vefat eden ailelerimizin, hastanedeki yaralılarımızı kontrol etmektedir ve 24 saat mantığıyla çalışmaktadır. Süreç ilerledikçe, gelen bilgiler bizlere de iletilecek ve sizlerle de resmi sitelerden paylaşılacaktır. Ben bu süreçte bize destek olan tüm kamu kuruluşlarına, kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, tüm alan yetkililerimize, ulaştırma bakanlığımıza teşekkür ediyoruz.

Sizlerden de istirhamımız vardır. Bu yaraları ne kadar hızlı sararsak giden canları yerine getirmek mümkün değil ama en azından kalanların acısını hafifletmek elimizde. Biz de bu açıdan elimizden geleni yapmayı kendimize görev olarak edindik. Gelip bu acılı günümüzde mesajlarımızı iletmemize yardımcı olduğunuz için ben şahsım ve şirketim adına çok teşekkür ederim."

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER