Pentagon'dan Türkiye'nin yardımlarıyla ilgili açıklama: 'Cömert bir ülke"

Koronavirüsle mücadele çerçevesinde dört bir yana yardım malzemesi ulaştıran Türkiye için Pentagon'dan flaş açıklamalar geldi

Pentagon'dan Türkiye'nin yardımlarıyla ilgili açıklama: 'Cömert bir ülke"

Koronavirüsün en büyük darbeyi vurduğu İtalya ve İspanya gibi ülkelere yardımda bulunan Türkiye, Balkan ülkelerinin ardından bugün de İngiltere'ye yardım etti. Türkiye'nin bu yardımlarına okyanus ötesinden ilk yorum geldi

ABD Savunma Bakanlığı NATO ve Avrupa’dan Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Michael Ryan, Türkiye’nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında İspanya ve İtalya’ya yaptığı tıbbi malzeme yardımını takdirle karşıladıklarını söyledi.

Telekonferans yöntemi ile Pentagon’da basın toplantısı düzenleyen Ryan, Rusya ve Çin’in NATO ülkelerinde salgına yönelik dezenformasyon yaptığını belirtti.

Türkiye oldukça cömert bir ülke

NATO ülkeleri arasında salgınla mücadele konusunda önemli bir iş birliğinin söz konusu olduğunu anlatan Ryan, Türkiye’nin tıbbi yardımlarıyla ilgili şunları kaydetti:

Türkiye’nin İspanya ve İtalya’ya tıbbi malzeme yardımını takdirle karşılıyoruz. İspanya ve İtalya da bu yardımdan dolayı son serece müteşekkirdi. Türkiye’nin (Avrupa’da) başka bir ülkeye de yardım edip etmediğimden haberim yok ancak olursa da şaşırmam çünkü Türkiye oldukça cömert bir ülke.

Türkiye, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesindeki askeri fabrikalarda, dikimevleri ile Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunda, yerli ve milli imkanlarla üretilen tıbbi yardım malzemesini salgından en çok etkilenen İspanya ve İtalya’ya askeri uçakla göndermişti. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
nihat
nihat - 1 yıl Önce

yardim paketlerinin üzerinde neden cumhur baskanligi forsu varki,Türk bayragi yetmezmiydi,hem bu yardimi cumhur baskanligi makamimi yapti,Türkiye cumhuriyeti devletimi.

SIRADAKİ HABER