Pentagon gibi tasarlanan karargah projesi Ay-Yıldız ne zaman açılacak?

Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, tüm kuvvet komutanlıklarını bir araya toplayacak Ay-Yıldız Düşmana korku, dosta güven veren bir yapı olacak. Ay-Yıldız Projesi ne zaman açılacak? Ay-Yıldız Projesi nedir?

Pentagon gibi tasarlanan karargah projesi Ay-Yıldız ne zaman açılacak?

Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları'nın tek bir çatı altında toplanacağı 'Ay Yıldız Projesi'nin temeli Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla 30 Agustosta atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ay Yıldız Projesi ile Milli Savunma Bakanlığımızı, Genelkurmay Başkanlığımızı, tüm kuvvet komutanlıklarımızı bir araya toplamış oluyoruz ifadelerini kullanmıştı. 

Pentagon gibi tasarlanan yeni karargah projesi Ay Yıldız ile Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ile Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarının tek bir yerleşkede toplanması planlanıyor. Karargâh gökyüzünden bakıldığında ay ve yıldız şeklinde görülecek.

Ankara Etimesgut'ta yapılacak yeni karargah projesinde ilk etapta Milli Savunma Bakanlığı binası yapımı gerçekleştirilecek.

Tüm Kuvvet Komutanlıkları etaplar halinde ve sırasıyla yeni karargah inşa edildikçe buraya taşınacak.

 Ay-Yıldız Projesi ne zaman açılacak?

Erdoğan, "Amacımız cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümü olan 29 Ekim 2023 tarihinde bu projeyi açmaktır" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüklenici firmadan Ay Yıldız Projesi kapsamındaki yerleşkenin 19 Mayıs 2023'te açılacağı sözünü aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER