Pervin Buldan'ın Uşak ile ilgili sözleri sonrası Belediye Başkanı Mehmet Çakın'dan bomba ayar!

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın illerin risk haritası üzerinden attığı "Adıyaman'ı kaybettik ama Uşak'ı aldık" tweeti gündem oldu. Buldan'a Uşak Belediye Başkanı ise "Burası vatan sevdalısı efeler diyarı aşıklar şehri Uşak. Virüslere olmadığı gibi terör örgütlerine de destekçilerine de yer yok. Böyle biline." sözleriyle tepki gösterdi

Pervin Buldan'ın Uşak ile ilgili sözleri sonrası Belediye Başkanı Mehmet Çakın'dan bomba ayar!

Dün akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona verilerine göre illerin düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak farklı renklerle işaretlendiği haritayı paylaştı.

"ADIYAMAN'I KAYBETTİK AMA UŞAK'I ALDIK"

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise düşük riskli illerin Uşak hariç hepsinin ülkenin doğusunda bulunmasına atıfta bulunarak bir tweet attı. Buldan'ın "Adıyaman'ı kaybettik ama Uşak'ı aldık" ifadelerini kullanması sosyal medyada gündem oldu.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Buldan'ın haritalı paylaşıma tepki göstererek, "Burası vatan sevdalısı efeler diyarı aşıklar şehri Uşak. Virüslere olmadığı gibi terör örgütlerine de destekçilerine de yer yok. Böyle biline." dedi.

Buldan'ın paylaşımını alıntılayan AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş ise sosyal medyadan, ''Bu mavi senin bildiğin mavi değil AK partinin iki renginden biri. Dikkatli bak. 11 belediyenin 10'u AK partide'' ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER