PKK'nın yeni rotası Yunanistan

Türkiye’nin etkili operasyonları sonucu Irak ve Suriye sınırlarında manevra kabiliyetini kaybeden terör örgütü PKK, yeni elemanları artık Yunanistan üzerinden kamplara getiriyor

PKK'nın yeni rotası Yunanistan

Türk Silahlı Kuvvetleri yurt içinde ve yurt dışında operasyonları sıklaştırdı. Sırın boylarında kuş uçurtulmuyor.

Türkiye'nin Irak ve Suriye sınırlarında hareket etme imkanı kalmayan terör örgütü, bulabildiği az sayıdaki örgüt üyesini Suriye'ye geçirmekte güçlük çekince Yunanistan rotasını kullanmaya başladı.

İstanbul'da terör örgütü PKK/PYD üyesi bir terörist, emniyet birimlerine başvurarak, itirafçı oldu. PKK'lı teröristin itiraflarında terör örgütünün yeni rotası da ortaya çıktı.

Terörist ifadesinde, PKK'nın Suriye yapılanması içerisinde yer almak için önce yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçtiğini, ardından da, Suriye'ye giderek örgüt kamplarına katıldığını anlattı.

PKK'NIN YENİ ROTASI ORTAYA ÇIKTI

Türkiye'nin güney sınırlarında hareket imkanı kısıtlanan PKK'nın yeni rotasını, İstanbul Emniyeti ortaya çıkardı.

Terör örgütünün şehir yapılanmasında yer alan teröristlerin önce Yunanistan'a, ardından ise Irak üzerinden Suriye'ye gönderildiği belirlendi.

İNSAN KAÇAKÇISININ ADINI VERDİ

İtirafçı, PKK'ya, Yunanistan üzerinden eleman kaçıran aracının da adını verdi.

Güvenlik birimleri, yaptığı operasyonla PKK'nın insan kaçakçılığı yapan sorumlusunu yakaladı.

Emniyet birimleri, örgüt üyesinin adresine 23 Şubat'ta baskın düzenledi. Aramalarda, terör örgütüne ait çok miktarda dijital veriye ulaşıldı.

Şüpheli 25 Şubat'ta çıkarıldığı mahkemece silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER