PKK Paçavrasını Zirveye Dikmek İsteyen Terörist Dağcı Öldü!

Dünya'nın en büyük ve en yüksek sıradağları Himalayalara tırmanarak PKK/YPG'nin paçavrasını asmak isteyen terörist dağcı tırmanış sırasında yorgun düşerek öldü

PKK Paçavrasını Zirveye Dikmek İsteyen Terörist Dağcı Öldü!

Dünya'nın en büyük ve en yüksek sıradağları Himalayalara tırmanarak PKK/YPG'nin paçavrasını asmak isteyen terörist dağcı tırmanış sırasında yorgun düşerek öldü. 

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridorunu yok etmek için başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na, birçok terör sevicisinden destek gelmişti. Son olarak YPG'ye desteğini göstermek için 8 bin metreden yüksek Himalayar'a çıkmaya çalışan terörist dağcı, 6 bin metrede yorgun düşerek öldü. İspanyol terörist dağcı Fernando Grassa, Himalayalar'ın Himlung dağına tırmanıp YPG paçavrasını dikmek istedi. Dağcı'nın eylem esnasında aşırı düzeyde yorgunluktan dolayı öldüğü açıklandı. 

SURİYE'DE BULUNDU

İspanyol basını El Pais'in haberine göre, 44 yaşındaki örgüt üyesinin 2017 yılında Suriye'de bir süre bulunduktan sonra evine dönmeye çalışırken Irak'ta gözaltına alındığı ifade edildi. Terörist dağcı Nepal'de bulunan Himlung dağının zirvesine YPG paçavrasını dikmeyi amaçladı ancak aşırı yorgunluktan dolayı öldü. 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER