PKK'ya büyük darbe: Ayten Amed vuruldu

Milli İstihbarat Teşkilatı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin işbirliği ile düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey sorumlularından Ayten Amed'in etkisiz hale getirildiği açıklandı

PKK'ya büyük darbe: Ayten Amed vuruldu

Milli İstihbarat Teşkiladı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin işbirliği ile Kandil'e düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK'ya büyük darbe vuruldu.

Yapılan açıklamada terör örgütü PKK'nın kadın yapılanması Kürdistan Kadınlar Birliği’nin (KJK) sözde üst düzey sorumlularından 'Ayten Amed' kod adlı Halide Tarı'nın etkisiz hale getirildiği açıklandı. 

Örgüte 1990’lı yıllarda katılan terörist Halide Tarı'nın 2016 yılından beri örgütün Kandil’deki hareketli birliklerinin denetimi ve koordinesini yürüttüğü belirtildi.

Kandil’e 9 Mart’ta düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK'nın kadın yapılanması olan Kürdistan Kadınlar Birliği’nin (KJK) sözde üst düzey sorumlularından Ayten Amed kod adlı Halide Tarı etkisiz hale getirildi.

Terör örgütü PKK/KCK’nın elebaşları 'Cuma' kod adlı Cemil Bayık ve 'Bese Hozat' kod adlı Hülya Oran ile yakın ilişkisi olduğu belirtilen terörist, özel yazışmalarının tercümesini yaptığı bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER