Roketsan'da patlama meydana geldi: Yaralılar var!

Türk Savunma Sanayisi için Aselsan ile birlikte başı çeken Roketsan'da patlama meydana geldi. İlk gelen bilgilere göre 3 kişinin hafif yaralandığı bildirildi

Roketsan'da patlama meydana geldi: Yaralılar var!

Elmadağ'da bulunan, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Güçlendirme Vakfı kuruluşu olan Roketsan fabrikasında saat 14:00 sıralarında bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlama ile birlikte fabrikada dumanlar yükselirken, çevrede panik yaşandı.

Patlama, ilçe merkezinde de hissedildi. Patlamada ilk belirlemelere göre can kaybı meydana gelmedi. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, patlama ile ilgili olarak Twitter hesabından açıklama yaptı.
Demir, "Roketsan'da yaşanan patlamayla ilgili yaptığımız ilk tespitlere göre herhangi bir can kaybı söz konusu değildir. Roketsan çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.

Ankara Valiliği: 3 çalışan hafif yaralandı

Patlamaya ilişkin olarak Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada "Roketsan'ın yakıt depolarında saat 14.47'de patlama meydana gelmiş, can kaybının olmadığı patlamada 3 çalışan hafif yaralanmıştır" ifadesi kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER