RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'den Sevda Noyan açıklaması

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Ülke TV'de yaptığı açıklamalarda büyük tepki çeken Sevda Noyan'la ilgili ilginç yorumda bulundu

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'den Sevda Noyan açıklaması

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Ülke TV'de çıkan Sevda Noyan'ın tepki çeken sözleriyle ilgili açıklamada bulundu.

Sevda Noyan “15 Temmuz kursağımızda kaldı. Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür. Onu söyleyeyim yani. Biz çok donanımlıyız bu konuda maddi ve manevi olarak. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede var 3-5. Benim listem hazır açıkçası” ifadelerini kullanmış, bu sözler toplumun geniş kesminden büyük tepki çekmişti.

Ancak RTÜK'ün bu konuşmayı gündemine almaması, hatta son toplantıya RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in de katılmaması eleştirilmişti.

Ebubekir Şahin, şunları söyledi:

- Ülke TV'de benim açımdan talihsiz diyebileceğim bir açıklama yapıldı. Komşuları ile ilgili bir söylemde bulundu. 

- Tabii burada güzel olan ve bizi sevindiren olay şu: İlgili televizyon kuruluşu hemen bir açıklama yaptı. Böyle bir söyleme katılmadıklarını, darbeyi kınamanın ve lanetlemenin ötesindeki söylemlerin asla ve asla altında imzalarının olmayacağını söylediler.

-  Yayıncılık tarafından ve üst kurul tarafından baktığımız zaman bu bizim için sevindirici bir olay. Bunun da moderatörlüğünü yapan Esra Hanım'la ilgili de bir açıklama yapıldı. Esra Hanım'ın kendisi tarafından da bir açıklama yapıldı. Kendisinin o an müdahale edebileceği ama etmeme gafletinde bulunduğu gibi, özür mahiyetinde bir açıklama yapıldı. Bunlar yayıncılık anlamında güzel gelişmeler. Bizi sevindiren ve elimizi rahatlatan gelişmeler.

- Ülke TV ile ilgili raporlar üst kurula gelecek. Ancak verilecek bir müeyyide varsa, bu müeyyidenin bir darbe sevicilerini, darbeyi övenleri sevindiren ve onları gülümseten bir ceza olmaması gerektiğini düşünüyorum. Darbeyi övenlerin karşısında söylenenleri biz cezalandırmak gibi bir pozisyonda değiliz. Çok büyütülecek bir konu değil.

- Nedir sizdeki bu RTÜK ve RTÜK Başkanı düşmanlığı. Kaç kez söyledim. 3 ay önce belirlenen başka bir toplantım sebebi ile şehir dışındaydım. Mazeretli değildim,raporlu hiç değildim sadece görevliydim. Halkımıza bile bile yalan söyleyerek kin ve nefrete sevk etmeyin.Yaptığınız suçtur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER