Rus Büyükelçiliği'nde gergin saatler: Güvenlik için önlemler alındı!

İdlib’deki saldırının ardından okların Rusya’yı göstermesi sonucu, yaşanabilecek olası gerilimlerin önüne geçmek adına Rus Büyükelçiliklerinde güvenlik önlemleri artırıldı

Rus Büyükelçiliği'nde gergin saatler: Güvenlik için önlemler alındı!

İdlib’deki saldırının ardından okların Rusya’yı göstermesi sonucu, yaşanabilecek olası gerilimlerin önüne geçmek adına Rus Büyükelçiliklerinde güvenlik önlemleri artırıldı.

Açıklama geldi

İdlib’de gerçekleşen, askerlerin üs olarak kullandığı belediye binalarına yapılan hava saldırılarının sonucunda 33 askerin şehit olmasıyla birlikte saldırının sebebi olarak Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gergin olması gösterilmişti. Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği Basın Ateşesi İrina Kasimova, Rusya’nın Türkiye’deki diplomatik temsilciliklerinin güvenliğini artırmak için Türkiye’nin, önlemler aldığını söyledi.

Özel timler tarafından güvenlik sağlanıyor

İrina Kasimova, Türkiye’deki elçiliklerde güvenliğin artırıldığını söyleyerek “Dün akşamdan itibaren Büyükelçilik ve Rusya’nın Türkiye’deki diğer diplomatik temsilciliklerin güvenliği artırıldı. Güvenlik polis özel timler tarafından sağlanıyor. Bunun için Türk tarafı kapsamlı önlemler alıyor” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2020, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER