Rus devlet televizyonundan skandal: Türkiye heyetinin bekletilme görüntülerini kronometre ile paylaştı!

Rus devlet televizyonu skandal bir harekete imza attı. Erdoğan'ın Rusya ziyareti sırasında Putin'in kapısında bekletildiği anların görüntülerini paylaşan Rossiya 1 kanalı, o anları kronometre ile yayınladı

Rus devlet televizyonu skandal bir harekete imza attı. Erdoğan'ın Rusya ziyareti sırasında Putin'in kapısında bekletildiği anların görüntülerini paylaşan Rossiya 1 kanalı, o anları kronometre ile yayınladı.

2 dakika bekletiyorlar

İdlib için ateşkes mutabakatının çıktığı görüşme öncesi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yanındaki heyeti koridorda 2 dakikadan fazla bekletmiş.

Görüntülerde Erdoğan'ın beklemekten yorulduğu ve bir yere oturduğu görülüyor.

Üstü kapalı alay etti

Muhabir bu 2 dakikada neler yaşandığını göstererek anlattı:

"Bu salonda herhangi bir yabancı heyet fazla bekletilmiyor. Türk Heyeti Putin'in görüşmeye hazır diye sinyal bekliyordu. Türk heyeti için bu zaman dilimi beklenmedik şekilde uzatılmıştı. Erdoğan susuyor, bir noktaya bakarak, tekrar gözlerini başka yere çeviriyor. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, saatine bakıyor ve daha sonra etrafına, salona bakıyor. Savunma Bakanı da kravatını düzeltiyor. Ve Erdoğan bir adım ileri atıyor, diğerleri de çaktırmadan aynı şeyi yapıyor. Erdoğan'ın yardımcıları, paltosunu düzeltiyor ki kırışmasın.."

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER