Rus vekil: S-400 sevkiyatı vaktinde ve baskı olmaksızın gerçekleştirilecek

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma’nın Savunma Komitesi Başkan Yardımcısı Aleksandr Şerin, S-400 sevkiyatının başlamasıyla ilgili olarak aklıselimin galip geldiğini, Rusya’nın sevkiyatları vaktinde ve hiçbir baskı olmaksızın gerçekleştireceğini söyledi.

Rus vekil: S-400 sevkiyatı vaktinde ve baskı olmaksızın gerçekleştirilecek

Nation News’un aktardığına göre Şerin, S-400 sevkiyatının başlaması ile aklıselimin galip geldiğini ifade etti.
Şerin, “Bizim silahlarımızınhem fiyat hem de güvenilirlik bakımından daha üstün. S-400’ün dünyada bir muadili yok ve fiyat bakımından daha ucuz” dedi.

Şerin, Rusya’nın sevkiyatları vaktinde ve hiçbir baskı olmadan gerçekleştireceğini kaydetti.

‘S-400, HEM HAVA HEM UZAY SAVUNMASINA YÖNELİK ÇÖZÜM SUNUYOR’

Bağımsız uzman İgor Nikolayçuk, FBA ‘Ekonomika Segodnya’ya verdiği demeçte Türkiye’ye S-400 sevkiyatının başlamasıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

Nikolayçuk, “NATO, Türkiye’nin S-400 satın almasıyla ilgili birkaç sebepten bu kadar ciddi şekilde rahatsız. Başlıca sebep askeri-politik alanla ilgili” dedi.

Nikolayçuk’a göre, S-400 en gelişmiş sistem olmasının yanı sıra hava ve uzay savunmasına yönelik stratejik sorunları çözüyor.

Göktuğ Efil

Göktuğ Efil, 1995 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü bitirdi. Gazetecilik, SEO ve Photoshop eğitimleri aldı. Stajını THY ve Mercedes Benz'de web tasarımcı olarak yaptı. Şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde haber editörü olarak çalışmakta.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER