Sağlık çalışanları isyanda: ''Ekipmanlarımız temin edilmiyor''

600 sağlık çalışanında koronavirüs'ün tespit edildiği Türkiye'de sağlık çalışanları ekipmanların yetersiz olduğu iddialarını gündeme getirmeye devam ediyor

Sağlık çalışanları isyanda: ''Ekipmanlarımız temin edilmiyor''

600 sağlık çalışanında koronavirüs'ün tespit edildiği Türkiye'de sağlık çalışanları ekipmanların yetersiz olduğu iddialarını gündeme getirmeye devam ediyor.

Sözcü'den Hahip Atam'ın haberine göre, İstanbul Aile Sağlığı Sağlık Memurları-Acil Tıp Teknisyeni- Hemşire ve Ebeler Derneği)  (İSAHED) Başkanı Yasemin Çelik, “Biz canı gönülden işimizi yapmak istiyoruz. Bunun için eğitim aldık fakat ekipmanlarımız yetersiz” diyerek, yetkilere çağrıda bulundu.

720 TL verip kendi malzemesini aldı

Konuyla ilgili İSAHED tarafından yapılan açıklamada, ”Aile Sağlığı Merkezlerinde koruyucu sağlık hizmetlerinin tamamı hemşire ve ebeler tarafından verilmektedir. Ancak gelinen noktada akıldan ve bilimden uzak bir şekilde koruyucu ekipmanlarımız temin edilmeden hizmet vermeye çalışmaktayız” ifadelerine yer verildi.

Çelik, “İstanbul'da bir arkadaşımız 720 lira ödeyerek kendi malzemesini satın aldı. Buna imkanı olmayanlar ne yapacak?” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 21:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER