Sağlık çalışanları yurdun dört bir yanında iş bıraktı

Sağlık emekçilerinin haklarında yapılacak düzenlemelere ilişkin Meclis Genel Kurulu'na sunulan yasa tasarısının haklarında yeterli iyileştirme sağlamadığına dikkat çeken sağlık meslek örgütleri bugün iş bıraktı.

Sağlık çalışanları yurdun dört bir yanında iş bıraktı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve sağlık emek-meslek örgütleri; Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunulan, hekimler ile sağlık çalışanlarının haklarına ilişkin yasa teklifine karşı bugün iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. 

Söz konusu yasa tasarısının haklarına yönelik iyileştirme içermediğini vurgulayan sağlık emekçileri, bugün saat 12.00’de İstanbul Tıp Fakültesi önünde bir araya gelerek Meclis’te görüşmeleri devam eden yasa teklifine ilişkin bir basın açıklaması düzenleyecek.

Yıllar boyunca sorunların artarak çığa dönüştüğü mevcut sağlık sisteminin içinde, sağlık hizmeti üretmeye çalışanlar olarak sabırlarının tükendiği vurgulanan TTB açıklamasında, "Emeğimize hürmetsizliğin açık bir göstergesi olarak gördüğümüz yasa teklifini asla kabul etmiyoruz. Hakkımız olanı alana kadar da susmayacağız." ifadeleri kullanılmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER