Samsun sabaha kadar uyumadı! Samsunsporlu taraftarlar, Atatürk anıtında meşalelerle nöbet tuttu: Bu saygısızlığı asla affetmiyoruz!

Samsun'da Atatürk Onur Anıtı'na yapılan saldırının ardından binlerce vatandaş nöbet tuttu. Samsunsporlu taraftarlar da meşalelerle nöbete katıldı, ardından açıklama yapıldı

Samsun sabaha kadar uyumadı! Samsunsporlu taraftarlar, Atatürk anıtında meşalelerle nöbet tuttu: Bu saygısızlığı asla affetmiyoruz!

Samsun'da Atatürk'ün Samsun'a ilk ayak bastığı yerdeki Atatürk Onur Anıtı'na yapılan saldırının ardından binlerce vatandaş Atatürk Parkı'na koştu.

Vatandaşlar sabaha kadar nöbet tutarken, Samsunsporlu taraftarlar da meşaleler yakarak nöbete destek verdi.

İlkadım Belediyesi ve Atakum Belediyesi tarafından Atatürk Parkı’na kurulan çadırlarda, anıt çevresinde toplanarak tepkisini dile getiren vatandaşlara çay ve kandil simidi ikramı yapıldı. İstiklal Marşı okundu.

Samsunsporlu Forza Şimşekler Taraftar Grupları Birliği adına yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:


 
“Samsun'umuzun hatta ülkemizin sembolü haline gelen Atatürk Anıtı, bildiğiniz üzere heykeltıraş Henrick Krippel tarafında yapılarak 1931 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Milli Mücadele’yi başlatmak için ayak bastığı bu noktaya konulmuştur. O günden bu yana anıtımız Samsun ve Türk halkının onur abidesi olmuştur. Şimşekler Taraftar Gruplar Birliği olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda ilk adımı attığı Samsun’da simge haline gelen Atatürk Anıtı’na yapılan bu saygısızlığı asla affetmiyoruz. Yapılan bu menfur Saldırı Samsun ve Türk halkının onur ve gururuna yapılmıştır. Milli Mücadele şehir olan Samsun'umuzda bu tarz bir olayın tekrarının yaşanmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Saldırının en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER