Saraçhane işten çıkartılan İBB çalışanlarının protestosuna sahne oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu göreve geldiğinde hiçbir çalışanı işten çıkarmayacağını söylemişti. İBB Ağaç AŞ'den çıkartıldıklarını belirten işçiler, Saraçhane Parkı'nda basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

Saraçhane işten çıkartılan İBB çalışanlarının protestosuna sahne oldu!

Verdiği sözleri tutamamasıyla meşhur olan İBB Başkanı İBB'de görevli binlerce kişiyi işten çıkarttı. İBB Ağaç AŞ'den çıkartıldıklarını belirten işçiler, Saraçhane Parkı'nda basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bütün işçilere namus sözü ve garanti veriyorum. Kazandığımız bir belediyede, belediye başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse gelecek beni bulacak" demişti.

Göreve geldiğimde 'hiçbir işçiyi işten çıkarmayacağız' sözü veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu belediye bünyesinde çalışan birçok işçiyi haksız yere işinden çıkarttı.

İBB'DEN ATILAN İŞÇİLER SARAÇHANE'DE TOPLANDI
Ağaç AŞ'den çıkartıldıklarını belirten işçiler, Saraçhane Parkı'nda toplandı.

İşçiler burada basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

İBB 130 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARDI
DİSK'e bağlı Birleşik Tarım Orman İşçileri Sendikası (BTO-Sen) üyeleri ile İBB Ağaç AŞ'den çıkartılan işçiler adına açıklama yapan BTO-Sen Genel Başkanı Ayvaz Şeker, bugüne kadar çeşitli bahanelerle yaklaşık 130 kişinin işten çıkartıldığının kendilerine bildirildiğini anlattı.

'ÜÇ TANE TALEBİMİZ OLDU YERİNE GETİRİLMEDİ'
Ağaç AŞ işçilerinin İstanbul'un yeşilliğini koruduğunu ve güzelleştirdiğini belirten Şeker, "Daha önce görüşmeler yapılarak 'Belki aşarız' dedik konuları. Üç tane ayrı talebimiz vardı. Birincisi, işten atılanların işe alınması. İkincisi, asgari ücretin üzerine iyileştirme. Üçüncüsü de iş yerinde işçilere mobbing uygulayan, ikna odalarına getiren, baskı yapan şef ve mühendislerle ilgili bir yargıya intikal etmesi gereken, soruşturma açılması gereken konular." diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından çeşitli sloganlar atan gruptakiler, olaysız şekilde dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2022, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER