Sarallar'a büyük operasyon:Alattin Saral dahil 117 kişi yakalandı

Kamuoyunda 'Sarallar' adıyla biline organize suç örgütüne yönelik İstanbul merkezli 13 ilde düzenlenen operasyonda iş adamı Erdal Acar ile çete lideri İlyas Saral'ın da aralarında olduğu 117 şüpheli yakalandı.

Sarallar'a büyük operasyon:Alattin Saral  dahil 117 kişi yakalandı

'Sarallar' organize suç örgütüne yönelik İstanbul merkezli 13 ilde düzenlenen operasyonda, iş adamı Erdal Acar ile kamuoyunda Alaattin Saral adıyla bilinen çete lideri İlyas Saral'ın da aralarında bulunduğu 117 şüpheli yakalandı.Çok sayıda tabanca, suikast silahı, senet ve dijital materyal ele geçirildi.

Sarallar grubuna dün sabah bin 500 polisin katılımıyla operasyon düzenlendi. İstanbul merkezli Yalova, Kocaeli, Manisa, Muğla, İzmir, Antalya, Sakarya, Trabzon, Tekirdağ, Samsun, Ankara ve Artvin´de eş zamanlı olarak yapılan operasyonlarda aralarında Erdal Acar´ın da bulunduğu 117 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 46 adet ruhsatsız tabanca, 55 adet şarjör, 6 adet av tüfeği, 1 adet kalem şeklinde suikast silahı, 1 adet susturucu, bin adet fişek, 1 adet çelik yelek, çok sayıda çek, senet ve dijital materyal, 900 bin dolar ve 413 bin euro ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2022, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER