Şarkıcı Gülşen gözaltına alındı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, imam hatip lisesilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı soruşturma başlatılan Gülşen için gözaltı kararı verildi. Gülşen daha sonra gözaltına alındı

Şarkıcı Gülşen gözaltına alındı

Milli Eğitim Bakanlığı da, şarkıcı Gülşen'in imam hatip liselilerle ilgili söylemlerinden dolayı hukuki süreç başlattı.

Şarkıcı Gülşen'in, "imam hatip liselerini itham ederek bu camiaya yönelik hakaret ve iftira içeren sözlerinden dolayı kınandığı" belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kuruluşundan bu yana ülkenin milli ve manevi değerleriyle nesillerin yetiştiği bu kurumlara veya herhangi bir okul türümüze ya da bu okullarımızda eğitim gören öğrencilerimize yönelik aşağılayıcı ve ötekileştirici sözlerin sarf edilmesi asla kabul edilemez. Bakanlığımızca, söz konusu şarkıcının hakaret ve iftira içeren bu sözlerinden dolayı hukuki süreç başlatılmıştır."

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Gülşen'in sahnede İmam Hatip Liselilere yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı TCK 216. Madde kapsamında resen soruşturma başlatılmıştı. Savcılıkça yapılan açıklamada, Gülşen'in kolluk görevlilerince mevcutlu olarak hazır edilmesi talimatı verildiği belirtilmişti.

Gülşen daha sonra gözaltına alındı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2022, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER