Seçim öncesi 6'lı masa karıştı! Akşener'in iddialarına Karamollaoğlu'ndan yanıt: 'Çok cahilce, Erdoğan buldozer gibi ezer geçer'

6'lı masanın adayının kim olacağı belirsizliğini korurken, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'ndan konuya ilişkin ortalığı karıştıracak bir çıkış geldi.

Seçim öncesi 6'lı masa karıştı! Akşener'in iddialarına Karamollaoğlu'ndan yanıt: 'Çok cahilce, Erdoğan buldozer gibi ezer geçer'

Türkiye, 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin havasına iyiden iyiye girerken, 6'lı masanın aday olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına çıkaracağı isimse belirsizliğini halen koruyor.

Gündemdeki konulara ilişkin Habertürk gazetesinden Nihal Bengisu Karaca'nın sorularını yanıtlayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Ocak ayından itibaren Türkiye'nin seçim sathı mailine girmiş olacağına vurgu yaparak 6'lı masanın 5 Ocak'ta yapacağı yeni toplantıda aday konusunun gündeme gelmesi gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aday olması halinde seçimdeki oyunun yüzde 42-43 aralığının üzerine çıkamayacağını belirten Karamollaoğlu, "Cumhur İttifakı ise daha düşük. Seçimlerde meclisi kaybedecekleri kesin. Burada şöyle önemli bir nokta ortaya çıkıyor. Biz mecliste 400'ün üzerine çıkabilirsek referanduma gerek kalmaz, anayasa değişikliği süratle gerçekleştirilir. İşte orada uyum çok önemli" dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın aday olmasını isteyenlere de değinen Saadet Partisi lideri, "İmamoğlu'nu ya da Yavaş'ı istiyoruz, onlardan biri aday olurlarsa mutlaka kazanır demek cahilce bir iddia. Erdoğan'ın politik birikimini mali imkanlarını yargıdaki imkanlarını hafife alıyorlar. Erdoğan buldozer gibi ezip geçer" diye konuştu.

Temel Karamollaoğlu'nun İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığı için sarf ettiği sözler İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in geçtiğimiz günlerde 6'lı masada kriz yarattığı iddia edilen "Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş aday olursa hayır demeyiz" çıkışına bir gönderme olarak yorumlandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2022, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER