Sedat Peker adıyla gönderilen yardım kolileri Rize ve Trabzon'u karıştırdı: Gözaltılar var

Trabzon ve Rize'de suç örgütü lideri Sedat Peker tarafından 'ramazan iaşesi' adı altında dağıtılan koliler, mahalle muhtarları tarafından teslim alınınca ortalık karıştı.

Sedat Peker adıyla gönderilen yardım kolileri Rize ve Trabzon'u karıştırdı: Gözaltılar var

Savcılık olay üzerine harekete geçti. Rize'de dağıtılan yardım kolileri için aralarında Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Tuncay Maşalacı ile Rize Merkez Muhtarlar Derneği Başkanı İrfan Kaya ve kuzeytv.org isimli YouTube kanalından Hüseyin Yılmaz’ın da bulunduğu yaklaşık 10 kişi gözaltına alındı. 

Gözaltına alınanlar savcılığın talimatı sonrası polis ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Hüseyin Yılmaz, Sedat Peker’in adına yardım dağıtması konusunda bir yasak olup olmadığını bilmediğini ve ifadesinde kendisine Peker ile bir ilişkisinin olup olmadığının sorulduğunu belirterek şunları söyledi:

“Ben uzunca bir süreden beri Sedat Peker ile alakalı kendime ait YouTube kanalında paylaşırdım. Bu yardım kolilerinin geleceğini duyunca bende gittim yardım kolileri dağıtılırken fotoğraf ve video çekimi yaptım ifadem sonrası serbest bırakıldım. Yardım kolisi dağıtan bazı kişilerle yardım alan bazı muhtarlarda savcılık talimatıyla alındı onlar da ifade verdi.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER