Sedat Peker'den Cen Çelik'un vurulmasıyla ilgili açıklama

Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Cenk Çelik hakkında açıklama yaptı.

Sedat Peker'den Cen Çelik'un vurulmasıyla ilgili açıklama

Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, sosyal medya hesabından sokak ortasında uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Cenk Çelik hakkında açıklama yaptı.

Barkın şu ifadeleri kullandı:

"Müvekkilim Sayın Sedat Peker’le FaceTime üzerinden yapmış olduğumuz görüşmede, kendisi bugün yaşanan cinayet eylemine dair şunları söyledi: 

Bugüne kadar sosyal medyada çoluk -çocuk, genç-yaşlı birçok kişi şahsıma hakaret videoları yayımlamaktaydı. Hiçbirine karşı tek karşı eylemde bulunmamışken, bıçak sırtında yaşadığım bu anda, böyle bir cinayeti işlettiğimi düşünmek en basit tanımıyla safdillik olur.

Bazı güçler tarafından öldürülmem amaçlanırken, yakınlarıma saldırılar düzenlenirken, bana hiçbir fayda sağlamayacak bu tip bir cinayetle ilişkilendirilmem asla mümkün değildir. Bugün, yakınımda olduğu bilinen Seyfi Gedikli isimli arkadaşın ana-babasının ve kızlarının kaldığı evin kapısına silahla ateş edildi. Bana sevgi besleyen insanları yıldırma amacıyla yapılan kriminal çalışmalar devam etmektedir.

Dijital tecrit altında iken bu yönde komplolara başvurmak asla onurlu bir davranış değildir.” Sayın Sedat Peker ile yaptığım görüşmenin kamuoyunu yakından ilgilendirdiğini düşünerek paylaşmak isterim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER