Silahlı saldırıya uğrayan belediye başkanı: Polisiz dediler

Burdur'un Yeşilova ilçesinin belediye başkanı Mümtaz Şenel, sabaha karşı evinde silahlı saldırıya uğrayıp yaralanmıştı. Şenel ameliyattan çıktıktan sonra ilk açıklamasını yaptı

Silahlı saldırıya uğrayan belediye başkanı: Polisiz dediler

Burdur'un Yeşiloca ilçesinin belediye başkanı Mümtaz Şenel, sabaha karşı evinde silahlı saldırıya uğramıştı. Şenel ve eşi Fatma Şenel, bacaklarından vurulmuşlardı.

Başkan Şenel, ameliyattan çıktıktan sonra ilk açıklamasını Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e yaptı. İşte sözleri:

-  Saat 05.00’e doğru evimin kapısı çalındı. Benden önce eşim kapıyı açmaya giderken, ‘açma, ben geliyorum’ dedim. Kapı arkasındaki kişiye kimsiniz diye sorduğumda ‘polis, polis’ karşılığını verdi.

- Evim bahçeli olduğu için pencereden baktığımda makul bir kişi olarak gördüm. Salda Gölü’yle ilgili bir gelişme olduğunu düşünüp kapıyı açtım. Ayağımın biri eşiğin diğer tarafındaydı, hiçbir şey söylemeden ayaklarıma sıkmaya başladı.

- Eşim de o an yanımdaydı. Bana arka arkaya beş kurşun sıktı. Ben yere düştüm. Eşime ilk kurşunu sıkınca, ‘yeter artık, tamam, mesaj anlaşıldı’ diye bağırdım. Bunun üzerine saldırgan, hiçbir şey söylemeden bahçe dışında çalışır halde bekleyen otomobile binip ayrıldı. İçeride başka biri olup olmadığını görmedim.

- Yeşilova belediyesine ait bir otel bulunuyor. Burada fuhuş yapıldığı gereçkesiyle tutanak düzenlenmiş.30 Mart’ta ruhsatın iptali için kaymakamlıktan yazı geldi.

- Belediye encümenini toplayıp kaymakamlık yazısını da dikkate alarak otelin ruhsatını 10 gün önce iptal ettik. Otel kapalıydı. Bu yüzden saldırıya uğradım. Olayın bize göre başka bir nedeni yok.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER