Sisi, Türkiye'ye karşı komando gücü kuruyor!

Ürdün merkezli Al Bawaba isimli haber ajansı güvenilir kaynaklara dayanarak verdiği haberinde Mısır'ın darbeci generali Abdülfettah es-Sisi'nin Türkiye'nin Libya'daki meşru hükümete deniz yoluyla yaptığı yardımları durdurmak için deniz komando gücü kurduğunu belirtti

Sisi, Türkiye'ye karşı komando gücü kuruyor!

Mısır'da darbe yaparak iktidara gelen devlet başkanı Abdülfettah es-Sisi’nin Türkiye’ye karşı özel bir askeri güç kurduğu öne sürüldü.

Ürdün merkezli Al Bawaba isimli haber ajansı  Libyalı ve Mısırlı kaynaklara dayandırarak verdiği haberinde, Türkiye’nin uluslararası kamuoyu tarafından da resmen tanınan Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne yaptığı yardımları durdurmak için Sisi’nin özel bir askeri tim oluşturduğunu ileri sürdü.

Mısır ordusunun Libya'nın doğusunu kontrol altında tutan Halife Hafter’in askerlerini Libya'ya gelecek Türk gemilerine operasyon yapmak için eğittiği, bunun Birleşik Arap Emirlikleri tarafından da desteklendiği iddia edildi.

Libya'da Trablus merkezli olan BM tarafından da tanınan Ulusal Mutabakat Hükümeti ile doğuda Tobruk merkezli General Halife Hafter’e bağlı gruplar arasındaki çatışmalar zaman zaman şiddetleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER