Siyasetin dengeleri değişecek: Deva Partisi lideri Babacan 'ittifaka' yeşil ışık yaktı

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan 2023 seçimleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu

Siyasetin dengeleri değişecek: Deva Partisi lideri Babacan 'ittifaka' yeşil ışık yaktı

Deva Partisi lideri Ali Babacan, son zamanlarda yaşanan erken seçim tartışmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 Babacan ittifak konusuyla ilgili düşüncelerini de aktardı. Bu kadar erken bir aşamada ittifak görüntüsünün doğru olmayacağını belirten Babacan, "Çünkü ittifak bir seçim ittifakı. Seçim bitince ittifak anlamsızlaşıyor. Kaldı ki son bir ayda diğer muhalefet partilerinin yaptıkları açıklamalara bakarsanız ittifak konusunda çok somut şeyler duymuyorsunuz" dedi.

"ÖZGÜN KİMLİĞİMİZİ OLUŞTUMAMIZ GEREKİR"

Açıklamalarına devam eden Babacan, "Örneğin Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Karamollaoğlu'nun yaptığı basın toplantısını dönüp bir izleyin. İkisi de 'Seçim yaklaşınca bunu konuşuruz' diyorlar. Bizim de kendimize özel bir sebebimiz var. Kendi özgün kimliğimizi öncelikle oluşturmamız lazım. Erken aşamada herhangi bir siyasi partiye yakın görünür, erken aşamada ittifakın içinde gibi algılanırsak vatandaşlarımız bizi anlamak için çaba göstermez, 'Bunlar onlarla beraber' derler, bitti. Kendi zihinlerinde bizi bir torbaya atarlar. Halbuki bizim yeni bir parti olarak kendi özgün kimliğimizi oluşturmamız gerekir" şeklinde konuştu.

"KARARI SEÇİM ZAMANI VERECEĞİZ"

Günün şartlarına göre hareket edeceklerini aktaran Babacan ittifak kararını seçim zamanı alacaklarını söyledi ve "Ama olumlu-olumsuz, hangi ittifakla bilemiyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER