Skandal görüntüler: Ethem Sancak'ın yeğeni sosyal medyadan koronavirüs testi yaptı

Türkiye'nin en zengin iş insanları arasında yer alan Ethem Sancak'ın yeğeni Murat Sancak'ın koronavirüs testi yaptığı görüntüler sosyal medyada gündeme oturdu

Tele1 sitesinin haberine göre, Cihan Şanlı adındaki bir kullanıcının hesabından paylaşılan videoda koronavirüse karşı üretilmiş hızlı tanı kitlerinin kullanıldığı görüldü. Skandal görüntülerle ilgili Murat Sancak açıklama yaptı

Daha önce Sağlık Bakanı'nın yaptığı özel hastanelerde test yaptırmayın açıklaması başka bir boyuta taşındı. Ethem Sancak'ın yeğeni Murat Sancak ve beraberindeki kişiler ofis ortamında kendilerince hızlı tanı kitiyle test yaptı.

Görüntülerin sosyal medyaya yayılmasıyla Murat Sancak açıklamalarda bulundu:

"Sosyal medyada dolaşan bir videoda denediğimiz görülen ürün CCA Sağlık Hizmetleri’nden ücreti mukabili şirketimize temin edilmiştir. Aile ortamında deneme amaçlı yapılan testin videosu hiçbir amaç güdülmeden tamamen bilgim dışında paylaşılmıştır."

Bakırköy'de test kuyruğu

Geçtiğimiz günlerde Bakırköy Sadi Konuk Devlet Hastanesi'nde koronavirüs testi yaptırmak için oluşan kalabalık şaşkınlık yaratmış, bazı şüpheliler bu sırayı bekleyeceğime evime giderim şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gürsel öz
Gürsel öz - 1 yıl Önce

İnternetten yaptığım araştırma sonucuna göre covid-19 testi burun veya boğazdan alınan numune üzerinde yapılıyor,sözkosusu videoda ise kan numunesi üzerinde yapılıyor,hangisi doğru bir bilen cevaplarsa memnun olurum.

SIRADAKİ HABER